17 Mayıs 2018 Perşembe

Yeni arayış - 2

Daha önce günlerce konuştuğum birisiyle dün buluşma kararı aldık. Sabahtan akşama kadar kendimizi tanımak için o kadar abuk subuk sorular sorduk ki artık o gün giydiğimiz çorabın rengini ve kaç ilmek atıldığını bile öğrendik.

Akşam 10 gibi buluşalım diye kararlaştırdık. Ben işten yarım saat erken çıktım eve gidip duş aldım, kıyafetlerimi değiştirip onunla kalacağım diye işe gider gibi evden çıktım. Onunla benim aramda 40 km var. Akşam servisle gideceğim yere geldim. Bu da bi yandan oyalan lütfen 15/20 dk geç kalabilirim diye mesajlar atıyordu bana. Neyse ben saat 10 gibi geldim buna da mesaj çektim ben geldim diye bi cafeye oturdum kahve içmek için. Garson geldi - arkadaşım gelecek o gelmeden bi kahve içeyim sonra yemek yeriz - dedim.

O arada tekrar mesaj yazdı -seni çok istiyorum , galiba iki saat sonra evden çıkmam gerek - dedi. Kahvemi daha bitirmemiştim. Oturduğum masadan yavaşça kalktım. Garsona döndüm, - hesabı getirir misiniz? arkadaş gelmeyecekmiş- dedim. hesabı ödedim. Hiç istifimi bozmadan sanki oraya gezmeye gelmiş gibi gerisin geri yürüdüm. Buna da mesaj çektim , o zaman gerek yok ben son dolmuşu kaçırmayayım dedim.  o arada mesaj yazıyor bana , gel son arabayla gidersin , gel sabaha kadar araç var diye yazmaya başladı. Ben de salağım bilmiyorum merkezden gideceğim yere kadar gece 11:30 da son araç kalkıyor. Bu da bilmiş bilmiş yazıyor.

Neyse aradı bu. Açmayacaktım ama açayım yüzüne karşı söyledim.

- Resmen gidiyorsun yani öyle mi dedi.
- Evet ne yapayım. İki saat seninle vakit geçirmek için gelmedim ben. Geldiğim zaman kalmam gerektiğini de söyledim kabul ettin.
- Ya gel son araçla gidersin dedi.
- Son araç saat 11:30 da, şu an saat 11:00 dedim.
- hayır yanlış biliyorsun sabaha kadar araç var.
- Asıl sen yanlış biliyorsun , sabaha kadar 2 nolu araç var. Neyse gelmek istemiyorum dedim.

Kapattım telefonu .

Bi daha yazmadım.

Ha eve gittim mi. Hayır. Kiloda kaldım. sabahta çıkıp işe gittim. Kilo ile bunun arasında yürüyerek 10 dk var.

Bugün yine yazıyor. Belki giderim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder